Тоғыз-құмалақ » КГУ «Школа-гимназия № 113» Управления образования города Алматы

Тоғыз-құмалақ

Тоғызқұмалақ-логиканы дамытатын ұлттық үстел ойыны. Бұл ойын ойыншылардың өздерінің интеллектісі мен математикалық білімдерін пайдалануына негізделген. "Тоғыз-құмалақ"ойыны-күн өткен сайын спорт сүйер қауым арасында танымал болып келеді.

Үйірменің мақсаты: оқушылардың қызығушылығын ояту және ұлттық спорт түрі;
оқушыларды тоғызқұмалақ ойынында ойнауға үйрету.
Мақсаты: Оқушыларды ойын тарихы теориясы бойынша материалдармен таныстыру;
спорттық-бұқаралық бағыттағы іс-шараларға белсенді қатысу;
жаттығуды өз бетіңізше немесе мұғалімнің кеңесі арқылы орындау қабілетін қалыптастыру;
оқушылардың логикалық ойлауын, есте сақтау қабілетін және зейінін дамыту.
Практикадан басқа оқушылар викториналарға, мектеп олимпиадаларына, қалалық, облыстық және республикалық деңгейдегі олимпиадаларға қатысады.

Тоғыз-құмалақ - это настольная национальная игра, которая развивает логику. Эта игра основана на использовании игроками своего интеллекта и математических знаний. Игра «Тоғыз-құмалақ»-день ото дня набирает популярность среди любителей спорта.

Цель кружка:привитие интереса учащихся и национальным видом спорта;
обучение учащихся игре в игре Тоғыз-құмалақ.
Задача:познакомить учащихся материалами по теории истории игры;
принимать активное участие в мероприятиях спортивно-массовой направленности;
формировать умение выполнять упражнение самостоятельно или с помощью подсказки учителя;
развивать логическое мышление, память и внимание учащихся.
Помимо практики ученики также участвуют в викторинах, школьных олимпиадах, олимпиадах городского, областного и республиканского уровней.